Boomer Space


CENTRÁLNÍ DISKUSE :
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku



 

 

Stray
02.07.2020 20:30

Na Bolinovi dvě alba se chystám snad deset let. Zatím jsem se na to nevyklidnil. Představuju si to jako směs rocku ze Stormbringer se sólovou tvorbou Jeffa Becka ze sedmdesátých let, hodně soulu, jazzu a funky rocku. On tam i zpívá?

Za mě, už je jenom pár kapel (asi desítka), které mám potřebu zkompletovat diskografii článkově nebo aspoň vypíchnout stěžejní desky, pak už vám budu jenom zakládat články, občas tu a tam napíšu článek (ale úplně v klídku jednou za čtrnáct dní a spokojeně se nad chodem usmívat. Ty kapely, které buď ve spolupráci s někým nebo sám zkompletuju jsou (z metalu): IRON MAIDEN, MERCYFUL FATE, KING DIAMOND, AC/DC, RUNNING WILD, TYPE O NEGATIVE, DREAM THEATER, NEVERMORE, (z rocku) THE CURE, DEPECHE MODE, PINK FLOYD, THE DOORS, případně tu a tam nějakou historickou recenzi na nějakou ojedinělou desku od jiných. Mám pocit, že tu všechno je. jasně nejsou tady starší alba NINE INCH NAILS, SYSTEM OF A DOWN a nebo DEFTONES, ale to se časem vybere. ještě nabrat dva Horyny, dva Pekárky a jednoho Dartha a jednoho Sickyho a už se přesouvám za úřednický stůl, abych na scéně vobčíhnul "kudy vlastně běží zajíc"!:-)

 

Horyna
02.07.2020 20:18

Pánové překvapujete, zároveň se uznale klaním :-) že budou posluchači převážně metalově orientovaného Crazy D. znát Spectrum od Cobhama, nebo Bolinovi sólovky, jsem skutečně nečekal.

 

Imothep
02.07.2020 18:15

U Tommyho Bolina v řadách Deep Purple je ten problem, ze každý zná hlavně oficiální zprasenej(hodně zkracenej) zivak Last Concert in Japan(vyšlo před nějakou dobou jako kompletní 2CD This Time Around).
Tam samozřejmě hraje strašně neb tomu predchazela otrava či neurologicka reakce po aplikaci kontaminovaneho heroinu.
Nicméně koluje vcelku známý bootleg zivak z roku 1976 z USA(který vyšel později i oficiálně) a tam je jeho hra v poradku. Me osobně baví mnohem víc než Blackmoore, kterej na tom s čistotou hry na koncertech nebyval taky kdovíjak super.
Vlastním i dva bootlegy z DP tour v Austrálii 1975 a rovněž super.

Dal jak už píše Spajk, byl to super hrac, je ho skoda, nechal nám dost super muziky i přesto ze umrel už ve 24ti.

Doporučuji skvělou solovku Spectrum od B. Cobhama(účinkuje na ni též Jan Hammer)

 

spajk
02.07.2020 17:27

Taky jsem viděl koncert s Bolinem, kde dával horko těžko dohromady svoje party a o sólech vůbec nemluvím. O ničem. Nicméně ho taky stavím na piedestal a každý den se k němu modlím (dělám si prdel, volové).
Jeho obě sólovky jsou přímo boží a asi bych nedokázal říct, kterou mám radši. Dvojka má lepší hutnější sound, na jedničce je zase Wild Dogs....
Dokonce mám od něj asi 3 výběry z edice From The Archives. Tuším, že to všechno obhospodařuje jeho bratr. Ale proč ne. Jen že je to úsměvné, když má umělec víc výběrů než řadových alb.
Ještě ho mám zvěčněného na Miami od James Gang. Taky super muzika.
Holt byl výkonej chlapec a jeho účasti v kapelách Zephyr nebo Energy (snad jsem to řekl dobře, nechci gůglit) tu zanechaly spoustu nevydané hudby.
Byl to vizionář, která kapela dnes takto hraje?
https://www.youtube.com/watch?v=A7FOTBdbPN8

 

Imothep
02.07.2020 10:39

The Rolling Stones - Emotional Rescue (1980)

 

Prowler80
02.07.2020 10:36

Gratulace Spartě:

https://youtu.be/MYd24NIeEn8

 

Fenris 13
02.07.2020 09:53

BRUCE DICKINSON - Balls To Picasso
BRUCE DICKINSON - Skunkworks
LED ZEPPELIN - II
RUNNING WILD - Under Joly Roger
SKID ROW - Skid Row

 

Prowler80
02.07.2020 09:44

Bolin byl díky nadužívání obluzovadel všeho druhu na některých koncertech DP jen do počtu. Nejmarkantněji je to patrno na živáku Last Concert in Japan, kde nebyl prakticky schopen zahrát jediné kloudné sólo, v beglajtech vypadával z rytmu, chvílemi nehrál vůbec atd., Hughes tam v kokainovém rauši též zrovna hráčsky nezářil, ale alespoň pěvecky si svůj vysoký standard zachoval.

 

Horyna
02.07.2020 08:27

Pár tipů z předešlých dnů:

Manfred Manns Earth Band - Nightingales and Bombers - z prvního období nejoblíbenější deska
Thin Lizzy - Jailbreak - nikdy jsem ji nebral tak jako většina za vlajkovou. Jsou tam výborné, ale i slabší položky. Další desky mám radši
Ufo - Force it - fazóna pěti Schenkerových desek je neskutečná
Black Sabbath - Sabotage - takové B. S. mám hodně rád
Cream - Wheels of Fire - čekal jsem trochu víc
Weather Report - Heavy Report - fusion nejvyšší kvality
Deep Purple- Come Taste the Band - baví mě názory, že s Hughesem už to nejsou D. P., ale jen obyčejná funky kapela :-) - blbost a Bollina je sakra škoda
Uriah Heep - Conquest - zase funky a soul a pop...
Bowie D - Aladin Sane - překvápko, Bowie na svém trůnu

 

Alda
02.07.2020 07:49

stefanos: PET SHOP BOYS a ALPHAVILLE jsou naprosto OK, Erasure už méně :-)
sicky,smolik: ještě že máte podchyceného rozhodčího, Frýdek ČERVENÁ

 

stefanos
02.07.2020 00:01

https://www.youtube.com/watch?v=di60NYGu03Y
https://www.csfd.cz/film/14760-makler/prehled/
:D

 

stefanos
01.07.2020 23:57

Pet Shop Boys a Erasure jsou výborné kapely a více vypitý i Alphaville.

 

stefanos
01.07.2020 23:52

PROTECTOR - Summon the Hordes (2019)
INCANTATION - Dirges of Elysium (2014)
BRUTE - Sophisticated Atrocity (2012) = výborný death z východního Slovenska i naživo

 

Pekárek
01.07.2020 23:24

Křesťan+Druhá tráva - Pohlednice
Spocks Beard - The Kidness Of Strangers

 

Smolik
01.07.2020 23:15

Druhá půle měla koule :-)

 

Stray
01.07.2020 22:45

Nekoukal jsem, psal jsem další DIO. :-)

 

sicky
01.07.2020 22:32

No, nijak extra dobře nehráli, ale je to tam. Hurá!

 

Smolik
01.07.2020 22:19

Zdravím fanoušky Plzně (pan šéfredaktor) a musím říct, že dnes jsem si fotbal moc užil :-) . Sparta forever!

 

Stray
01.07.2020 19:09

Přišla várka cds:

PRIDE AND GLORY - Pride And Glory 94´
HEART - Brigade 90´
ALICE IN CHAINS - MTV Unplugged 96´
BULLET BOYS - Bullet Boys 88´
GREAT WHITE - Psycho City 92´
NEW MODEL ARMY - No Rest For the Wicked 85´
SAIGON KICK - The Lizard 91´

 

Horyna
01.07.2020 17:31

Ahoj chlapi. Na net se dostanu jen brzo ráno, když mladej spí, jelikož přes den je to akčně náročné a večer odpadnu celkem brzo. Dnes ráno mi to nevyšlo, tak to zkusím vysvětlit teď.

 

 




 

 

 

TOPlist