Boomer Space


CENTRÁLNÍ DISKUSE :
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku



 

 

sicky
23.08.2019 11:42

Art je asi blbý výraz. Jsou tu kapely jako třeba prago union, Tomáš palucha , hentai corp ale na druhou stranu je tu i hudba Praha a Mňága, takže vlastně stejný jako vždy. Jen bez zahr hvězdy

 

Stray
23.08.2019 11:28

Víc art je jako co? Pod tím slovem se dají schovat jak Plastici, tak třeba muzikál s Vaškem Noidem Bártou a Lucií Bílou. :-))) ne, fakt nemám rád extrémy, jakýmkoliv směrem.

 

sicky
23.08.2019 11:04

Jasně ☺ jen už to není indiánský, letos to pořádá už jina parta a je to trochu víc art

 

stray
23.08.2019 09:51

Ty na ten platfusáckej, zevláckej, indiánskej podnik ještě jezdíš? :)

 

sicky
23.08.2019 09:31

Včera na Trutnově Xavier Baumaxa slyseno poprvé a super performance. Ten chlápek dokáže sám zahrát jak kapela. Navíc velmi dobře zpívá a ještě je vtipnej, velký překvapení

 

Stray
22.08.2019 22:56

Tenkrát v Hollywoodu ...pomalejší rozjezd, ale pak to naskočilo a po 160 minutách, wau to už je konec? Čekal jsem že tarantino tu dějovou pointu dotáhne až do finále, ale to už by Polanski asi moc vřískal, škoda, i tak dobré (80%). Nejlepší scéna když se kaskadér, opravář a věčnej kámoš Doug Booth (Brad Pitt) ocitne na hipísáckém ranči, celkově mě byla Pittova postava nejsympatičtější.

 

josef
22.08.2019 09:33

Stefanos: To je otázka kdo vypadá divně podle tebe já třeba fakt nemusím black metal kvůli image a někteří lidé mi tam přijdou hodně divný až ujetý.

 

stefanos
21.08.2019 23:04

Michaela Jacksona jsem ho nesnášel do 1997, kdy jsem slyšel nějaký bootleg nebo co, skvělý UMĚLEC! Album Thriller je skvělé a i potom držel laťku. I ty pedofilně-multikulturní hity typu Heal the World nebo Will You Be There by šly očistit a mají úderné jádro. Kdo nezná MJ, ať si dá třeba Dirty Diana nebo tak něco

 

stefanos
21.08.2019 22:50

josefe a JUDAS PRIEST
a jinak já nějak neposlouchám hudbu od někoho, kdo mi není sympatický nebo vypadá divně

 

josef
20.08.2019 22:47

Metallica je největší metalová kapela zaslouženě.Dokázali zaujmout velké spektrum fandů.

 

DarthArt
19.08.2019 16:37

SCORPIONS - už nevím, kde jsme to řešili, tak píšu do obecný: díky za tip na "Humanity Hour I", trefilo se mi to do vkusu, skutečně nějaký styčný plochy s "Face The Heat" a takhle s tvrdším soundem mi SCORPS sednou daleko víc. Nebudu to poslouchat asi každej den, ale vážně dobrý. Jen bych vynechal ty ultratěžký kytary v asi třech skladbách (začátcích), ale to je detail.

Taky jsem si poslechl "Taken By Force" (znal jsem ze dřív "Steamrock Fever") a taky dobrý. Jen mě tam sraly nějaký Meineho fistule, ale to mám u SCORPIONS evidentně smůlu. Jinak zajímavá deska, poměrně rozmanitá, každá skladba trochu jiná nálada, bezva. Jsem zvědav na další.

 

zdenos
19.08.2019 16:22

tak si k tomu čtení reportů doplním nějaký resty:

novinky: Death Angel, Slipknot, možná stihnu i Destruction :)

aktuálně mi hraje - VLTIMAS - Something wicked marches in

 

sicky
19.08.2019 15:05

Between The Buried and Me - Automata I+II

 

Zdenos
19.08.2019 14:12

Ctu ty reporty na metlu- novinky i i dnes. Nevím co jako ti píšící novináři čekali. Vždyť to byl pravděpodobně standart

 

DarthArt
19.08.2019 14:03

Děkuju moc, určitě to zkusím. Já si nedávno zrovna říkal - OK, Michael Jackson se mi nelíbí, tak hudba mě nebaví, ale na první lusknutí mě napadne deset patnáct jeho melodií. Od Prince ani ťuk. Tak proč je tak slavnej, a nejen mezi fajnšmekry, nýbrž hlavně v rámci mainstreamu? Zkusím a uvidím...

 

Kropis
19.08.2019 10:38

DarthArt – No to je trochu oříšek u intepreta, který vydal 39 studiovek a žánrově tak rozmanitých, že někdo upřeprodňuje něco a jiný zase něco jiného a ačkoliv svoje nejúspěšnějších desky vydal v 80. letech, říká se, že opravdu umělecký Prince zažil neplodnější období až v 90. a na přelomu milenia byl hudebně nejvýše v jazzové poloze.
Ať tak nebo tak, doporučuji nejprofláklejší desku Purple Rain, potom popově dokonale doladěnou Sign O Times. Skoro debutovou Prince. Z moderních třeba pestrou RnB desku 3121, kde je vše.
Obecně je s Princem problém jednak v jeho hlasu, jak někde řekl Roman Holý z Jaru, východní evropa není zvyklý na zpěváka, který zpívá fistulí. Taky jsem s tím měl problém, ale když na to člověk přistoupí, tak asi více "cool" hlas nenajde. A ačkoliv jsem skalní fanda Prince některé songy, prostě nelze skousnout, ne že by byly přímo špatné, ale je to třeba čistý rap nebo digitálně složené samply a tomu příliš neholduji. Ono to číslo 39 studiovek a předčasně umřít v 58 mluví samo za sebe a to pro fanoušky existuje další stovky možná tisíce songů nikdy nevydaných v proslulém skladu Prince. + připočteme si, že Prince hojně skládal také pro ostatní interprety pod pseudonymy a tak v 80. letech v podstatě ovládal žebříčky pod svým jménem nebo skrytě pod pseudonymy. Nejslavnější cover? Asi Nothing compares to you :)

 

DarthArt
19.08.2019 10:11

Špulák na Novinkách taky nebyl nadšenej. A die hard fans v diskusi se samozřejmě vztekaj.

https://www.novinky.cz/diskuze/40293586

 

Dave78
19.08.2019 00:49

Metallica - Letňany. Koncert na hovno, zvuk hrůza a od nikud nebylo nic vidět:-(. Ale co mi vadí nejvíc, že za pár let tam před 60 tisíci lidmi budou hrát Powerwolf a Sabaton, z toho je mi smutno. Long live Hetfield!!!

 

DarthArt
19.08.2019 00:10

Prosím, když je řeč o Princovi, absolutně nechápu jeho slávu a neznám ani jednu jeho melodii - můžeš mi prosím něco doporučit? Ať se aspoň základně seznámím? Jedno-dvě alba, co jsou důležitá prosím... dík.

 

Kropis
18.08.2019 23:06

Super diskuze o Hughesovi, tak se mi to líbí :) Haha ten vinyl Hughes/Thrall jsem taky koupil v musicrecords, deska je to kvalitní, jednoduchá a příjemně odsýpající. Hlavně nechci aby se Stray zase nasíral, mám to takhle rád, když se diskutuje a každý nahazuje, co se mu líbí. A že je u Hughese o čem diskutovat, pro mě naprosto zásadní hudebník č. 1. Skupuju co se dá :) Ale je to těžké.
Spajku obě desky, které zmiňuješ jsem nedávno koupil v reedice poprvé na vinylu, znějí parádně. :) Z jeho sólové tvorby mám raději až pozdější, třeba první solovka je jeho asi nejslabší deska v životě. From Now On paradoxně cituje hodně lidí jako oblíbenou a já to moc nechápu. Je kvalitní, má tam pár hitovek, ale jako celek není moc funkční.
BCC ale především spolpráce s Iommim to jsou naprosto špičkové záležitosti. Zrovna jsem si dneska objednal autobiografii Iomiho, tak doufám, že se dočtu něco zajímavého, Hughes tomu ve své autobiografii věnoval dost textu :)
Hughes-Turner project mi přijde takový neslaný nemastný. Turner tam vůbec být nemusel a oproti Hughesovi je to druhá cenová. Mimochodem jeden účes má i Gene Simmons, zajímalo by mě jestli ta jeho střecha na hlavně je paruka nebo ne :D
Norummova face the truth je skvěla, ale prosím nezapomenout na na solovku Garyho Moorea - Run for Cover. Dále bych doporučil jedinou solovku Robin George/Glenn Hughes - Sweet Revenge, tak trochu pokračování Hughes/Thrall v roce 2008 :) A pro fajnšmekry také Glenn Hughes/Geoff Downes - The Work Tapes.
Trapeze doporučuji, neuvěřitelně vyzrálá hudba na to kolik Hughesovi bylo.
Hughes je zkrátka klasa, viděl jsem ho živě 2x solo a v září jdu potřetí. Bude znovu přehrávat éru Deep Purple a totálně tím deklasuje skutečné Deep Purple :D

P.S.: Na Prince prosím nešahat, to je další pro mě výsadní klasa. The Artist. Mozart 20. století.

P.S.2: FUNK se musí umět, Hughes tomu dodává soulový hlas a Prince mineapolský sound.

Jdu spát, moc vína, ale dalo by se psát dlouho :D

 

 




 

 

 

TOPlist